Akcja „Rośliny Kontra Smog”

Szanowni Rodzice

Nasza szkoła bierze udział w akcji Rośliny Kontra Smog. Chcemy zakupić rośliny pyłochwytliwe, które według badań NASA pomagają w walce ze smogiem. Jeżeli wszystkie placówki edukacyjne zbiorą  5000 zł, bank HSBC doda 15 000 zł do akcji a Zarząd Zieleni Miejskiej dorzuci kolejne 15 000 zł (z możliwością zwiększenia kwoty). Podstawowym celem kampanii jest edukacja dzieci odnośnie problemu zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów, jakimi można walczyć z jego przyczynami i minimalizować skutki. Ta inicjatywa ma również dwie istotne zalety – mieszkańcy mogą czynnie włączyć się w walkę o czyste powietrze, a wspólne działanie wzmocni funkcjonowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Dlatego prosimy Państwa o wsparcie. Można to zrobić na dwa sposoby:

1. Wrzucić dowolną kwotę do skarbonki, która znajduje się przy świetlicy
    2. Wpłacić dowolną sumę pieniędzy w ramach tzw. crowdfundingu. Poniżej znajduje się instrukcja. Wydaje się skomplikowana ale rzecz jest bardzo prosta:

1) Wchodzimy na stronę www.polakpomaga.pl, wybieramy kategorię „dzieci” (prawy dolny róg) a następnie klikamy na naszą kampanię „Rośliny Kontra Smog”. Wybieramy „Wesprzyj tą kampanię”

2) Podajemy swój email w polu „email”, wybieramy metodę płatności Monetivo, czyli przelew internetowy

3) W polu komentarz podajemy, dla jakiej szkoły przeznaczamy pieniądze. Podajemy kwotę na zbiórkę, drugie pole to dobrowolna wpłata na fundację Polak Pomaga, tutaj można dać zero złotych.  Klikamy na „Wpłać”

Zachęcamy Państwa do udziału w akcji. Jeżeli zbierzemy 5000 zł z innymi szkołami, otrzymamy dodatkowo co najmniej 30 tysięcy złotych. Warto wziąć udział w tym pomyśle.

DYREKTOR SZKOŁY
    mgr Jerzy ZYCHAL