Finał XVI Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego

Wyłonieni najlepsi uczniowie w I etapie szkolnym spośród sześciu szkół: SP21, SP58, SP67, SP107, SP109 i SP113 zmierzyli swoje umiejętności językowe w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie napisali test składający się z urozmaiconych zadań dotyczących przeczytanej lektury pt. „Journey to the Centre of the Earth” Julesa Verne. W etapie drugim każdy z uczestników wypowiadał się w języku angielskim tworząc opowiadanie na podstawie wylosowanego zestawu z dwoma czasownikami i trzema rzeczownikami oraz udzielał odpowiedzi na jedno z wylosowanych pytań – niespodzianka.

W dzisiejszym finale znaleźli się również uczniowie „dwujęzyczni” dla których przygotowane zostały odrębne zestawy zadań. Jednym z nich była wypowiedź uzasadniająca wybór jednego z trzech zdjęć, które zdaniem odpowiadającego najbardziej odzwierciedlało podaną kwestię. Należało również uzasadnić odrzucenie pozostałych dwóch zdjęć. Ponadto komisja zadawała dodatkowe pytania dotyczące poruszanego tematu w celu uzyskania pełniejszej wypowiedzi i sposobu spojrzenia na problem.

Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania prezentując się z jak najlepszej strony.

Wyłonieni najlepsi dzisiejszego finału: I miejsce – Adam Majcherczyk SP 107, II miejsce – Karolina Mendelowska SP 67, III miejsce – Krzysztof Kosiorowski SP 67.

W kategorii uczniowie „dwujęzyczni”: I miejsce – Kacper Kopeć SP 109, Patryk Rzepczyński SP 109 i Emilia Hennessy SP 113.

Uczniowie naszej szkoły: Michał Rawski zajął IV miejsce, natomiast Adam Firganek – miejsce VIII.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy zdobywania dalszych sukcesów. Nauczycielom dziękuję za przygotowanie uczniów i umożliwienie im wzięcia udziału w konkursie.

Składam podziękowania dla Rady Dzielnicy IV oraz Wydawnictwu Oxford za ufundowanie cennych nagród książkowych dla uczestników konkursu.

Organizator konkursu:

Edyta Sadłowska