• (12) 415 13 47
 • szkola58@interia.pl
 • ul. Stanisława Pigonia 2, 31-230 Kraków
 • Aktualności z życia szkoły

  Książki naszych marzeń

  W ramach Rządowego programu wspierania organów prowadzących szkoły podstawowe w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki naszych marzeń”, w grudniu 2015 roku do szkoły zostały przekazane książki wybrane przez naszych uczniów.

  Wykazy otrzymanych pozycji został umieszczone na tablicach informacyjnych w poszczególnych klasach. W związku z realizacją programu Rządowego w szkole podjęto szereg działań związanych z promocją czytelnictwa, do których zostały włączone wszystkie klasy od I do VI.

  W styczniu 2016 r. ogłoszono projekt edukacyjny „Czytam, bo lubię”. Koordynatorem programu została paniMałgorzata Dubikowska– bibliotekarz szkolny.

  W ramach tego projektu uczniowie klas IV – VI pod opieką pani Janiny Wnęk – nauczyciela plastyki, wykonali plakaty promujące „Książki naszych marzeń”. Wykonane przez uczniów prace można zobaczyć na korytarzach szkolnych. Natomiast uczniowie klas I-III wykonali zakładki do nowych książek.
  Dla uczniów został ogłoszony również konkurs fotograficzny pt. „Moja przyjaciółka książka”, którego opiekunem jest pani Monika Janiszewska.

  W projekt edukacyjny zostali włączeni również nauczyciele poloniści oraz wychowawcy klas, którzy na lekcjach czytają wybrane przez uczniów książki.

  BIBLIOTEKARZ SZKOLNY
  mgr Małgorzata DUBIKOWSKA