• (12) 415 13 47
 • szkola58@interia.pl
 • ul. Stanisława Pigonia 2, 31-230 Kraków
 • Aktualności z życia szkoły

  Program PCK – „Chroń dziecięce uśmiechy”

  Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dzieciecej i Grupą LUX MED, prowadzi trzecią edycję programu edukacyjno- profilaktycznego „Chroń Dzięcięce Uśmiechy”.

  Celem programu jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

  Również w naszej szkole 28 września 2015 r. był realizowany program „Chroń Dziecięce Uśmiechy”.

  Szkołę odwiedziły specjalne, mobilne gabinety dentystyczne wyposażone w profesjonalny sprzęt stomatologiczny, obsługiwane przez wyspecjalizowany personel medyczny Grupy LUX MED.
  Każde dziecko po zakończonym przeglądzie stomatologicznym otrzymało Kartę Badania Pacjenta z aktualnym stanem uzębienia i zaleceniami lekarza dentysty dotyczącym dalszego leczenia oraz zestaw upominkowy (pasta, szczoteczka do mycia zębów). Prowadzone były również zajęcia edukacyjne, jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Koordynatorem projektu ze strony szkoły była opiekunka SK PCK P. Danuta GOLBA.

  OPIEKUN SK PCK
  mgr Danuta GOLBA