• (12) 415 13 47
  • szkola58@interia.pl
  • ul. Stanisława Pigonia 2, 31-230 Kraków
  • Aktualności z życia szkoły

    Warsztaty małego chemika

    W piątek 19 lutego  odbyły się w naszej szkole „Warsztaty małego chemika” . Inicjatorkami tego tego spotkania były Panie  Anna Janus  i Katarzyna Soińska . W warsztatach chemicznych wzięło udział 17 uczniów z klas 1 -3.

    Trzeba przyznać,  iż był to niesamowity dzień, który dostarczył dzieciom nie tylko ogromnych wrażeń,  ale przede wszystkim wiedzy  na temat zastosowania chemii w życiu codziennym. Uczniowie biorący udział w warsztatach otrzymali prawdziwy strój chemika i przy pomocy Pań prowadzących mogli samodzielnie i bezpiecznie wykonywać proste doświadczenia. Zajęcia wywołały tyle radości , że dzieci ze smutkiem w oczach  opuszczały szkolne  „laboratorium”.