• (12) 415 13 47
 • szkola58@interia.pl
 • ul. Stanisława Pigonia 2, 31-230 Kraków
 • Aktualności z życia szkoły

  Program pilotażowy SCWEW

  Specjalistyczne Centrum Wpierające Edukację Włączająca w Krakowie (SCWEW) serdecznie zaprasza nauczycieli, rodziców oraz uczniów do udziału w wydarzeniach zaplanowanych w ramach kampanii społecznej.

  O tym, czym jest SCWEW, jak działa, w jakim zakresie, będzie można się dowiedzieć podczas spotkań informacyjnych. Osoby, które preferują spotkania stacjonarne zapraszamy 18 maja 2022 r. w godzinach 11:00-13:00 do SOSW pn. „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie przy ul. Spadochroniarzy 1, gdzie zorganizowany zostanie Dzień Otwarty SCWEW. Osoby preferujące spotkania w formie online zachęcamy do zapisu na spotkanie online, które odbędzie się  na platformie MS TEAMS, 23 maja 2022 roku w godzinach 17.00-18.00. Link do zapisów jest dostępny na stronie internetowej www.scwewkrakow.pl

  Dodatkowo, podczas Dnia Otwartego 18 maja 2022 r. w godzinach 11.00-13.00 osoby zainteresowane będą miały okazję wziąć udział w konsultacjach indywidualnych ze specjalistami zespołu SCWEW Kraków, psychologiem, pedagogiem specjalnym,  logopedą oraz koordynatorami ze szkół i przedszkola, które biorą udział w projekcie pilotażowym. Będzie okazja zdobyć bezpośrednie informacje, zarówno nt. obowiązków poszczególnych osób w strukturach SCWEW, jak i wsparcia w zakresie rozwiązywania problemów związanych z dostosowaniami dla uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi.

  Jednym z głównych celów przyświecających działalności SCWEW jest poszerzanie społecznej świadomości nt. możliwości i potencjału osób ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi. W związku z tym, zachęcamy dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w przygotowanej przez zespół SCWEW mobilnej grze terenowej pt. „Śladami niezwykłych ludzi”, która będzie dostępna od 12 maja 2022 roku, w Parku przy Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Dzięki niej uczestnicy oprócz dobrej zabawy na świeżym powietrzu, poznają mnóstwo ciekawostek pozwalających aktywnie włączać się w budowanie społeczeństwa włączającego.

  Szczegóły wszystkich zaplanowanych w ramach kampanii wydarzeń, znajdą Państwo na stronie internetowej www.scwewkraków.pl.

  Serdecznie zapraszamy w imieniu Zespołu SCWEW Kraków!!!

   

   

  logo dobra jakość.jpg

  2.jpg          1.png